Smutek a proč?

18. února 2016 v 11:09 |  Myšlenky na úrovni
Po dlouhé době sledování jsem objevil, že neúnosně velké množství lidí je buďto v depresi, nebo mají jiné problémy, ze kterých se cítí na nic. Což mě přimělo k zamyšlení jak to řešit. Dospěl jsem k velice praktickému řešení, které by mohlo v mnohých případech pomoct. Samozřejmě nejsem tak troufalý, abych řekl ano, funguje to. Co je tedy základním principem?
1. Pro začátek bychom si měli ujasnit, o jaký problém jde (což není vždy úplně jednoduché).
2. Teď přichází otázka je to opravdu problém?
3. Pokud si myslíme, že ano tak začněme vyhledávat klady a zápory okolo toho. Mezi klady se může započítat např. jsem zdravý (to je obrovský klad a věřte, že ne každý ho má), Mám třeba aspoň jednoho přítele (jsou tací, kteří nemají vůbec)(sourozenci se taky počítají ;)), mám třeba dobré studijní výsledky, nebo jde mi nějaká aktivita. Jednoduše řečeno klady se dají najít vždy a spousta, stačí je jen hledat.
4.
Další podstatný krok je zakročení, aby nedošlo k tomu, že se v problému budeme utápět. Tím, že se budeme utápět, si vůbec nepomůžeme, akorát to ještě zhoršíme. Je třeba zapojit tu energii do hledání východiska.
5. Jestliže by to nepomohlo, uvědomme si, že ten život máme jen jeden, ale máme v něm relativně dost času na změny na pokusy si polepšit. Je mnohem praktičtější to zkoušet nějak vyřešit než se v tom utápět.
Takže zakončení je, bojujte se smutkem a nenech to ho vyhrát, jste lepší a pokud nad smutkem zvítězíte, můžete být hrdí, protože je na světě málo lidí, kteří s tím umí bojovat nebo kterým se chce s tím bojovat.


Děkuji vám za pozornost, a pokud by někdo měl nějaké otázky, velice rád odpovím či poradím J
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama